Як оголошувати закупівлю, щоб не дискримінувати учасників — платників та неплатників ПДВ

936
Автор
експерт, упов­новажена особа ДУ «Професійні закупівлі»

Запитання

Замовник є платником ПДВ. Як він має оголошувати відкриті торги — з ПДВ чи без ПДВ, щоб не дискримінувати учасників та забезпечити їм рівні умови для участі? Чи можна оголосити торги без ПДВ і отримати всі тендерні пропозиції (ТП) від учасників з такою ознакою, а в договорі передбачити суму з ПДВ, якщо виграє учасник — платник ПДВ?

Відповідь

Справді, різні підходи до оцінки тендерні пропозиції учасників — платників та неплатників ПДВ — їх дискримінують. А позаяк закон прямо не забороняє проводити закупівлю у такий спосіб, є замовники, які його використовують.

Зважте, що закупівлю замовник проводить відповідно до річного плану.

Інформацію, яку обов’язково має містити річний план, визначає частина 2 статті 4 Закону № 922. З-поміж іншого, вона має передбачати розмір бюджетного призначення та/або очікувану вартість предмета закупівлі. Натомість вимог зазначати у річному плані, чи включений до вартості запланованої закупівлі ПДВ, Закон № 922 не містить.

Ціна з ПДВ чи без: яку інформацію зазначати у закупівлі

Тому, якщо замовник оголошуватиме закупівлю без ПДВ, у річному плані має зазначити загальну суму закупівлі з урахуванням усіх податків і зборів, зокрема й ПДВ, аби не взяти зобов’язань більше, ніж йому виділяють коштів.

Надалі замовник може самостійно ухвалити рішення про оголошення закупівлі з очікуваною вартістю, до якої входить/не входить ПДВ. У такому разі слід:

  • у тендерній документації точно прописати методику оцінки пропозицій, зокрема чітко зазначити пункт щодо ставки ПДВ;
  • у проєкті договору у розділі «Ціна договору» передбачити формулювання «ціна договору становить грн з ПДВ/без ПДВ», щоб потім обрати потрібний варіант з урахуванням статусу переможця, який визначила ЕСЗ.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5525

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
820

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5771

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4372