Чи можна виправляти рішення про відхилення ТП на вимогу учасника

1487
Автор
експерт, упов­новажена особа ДУ «Професійні закупівлі»

Запитання

Замовник під час відкритих торгів відхилив тендерну пропозицію (ТП) учасника. І це попри те, що учасник мав право виправити невідповідність у ній протягом 24 годин. Учасник звернувся через ЕСЗ з вимогою, щоб замовник скасував протокол і надав йому можливість завантажити документи за статтею 16 Закону № 922. Проте на майданчику не виявилося такої технічної можливості, щоб скасувати попереднє рішення і надати учаснику можливість завантажити документи. Що можна зробити в цій ситуації?

Відповідь

Законодавець зобов’язує замовника відхилити ТП учасника за наявності підстав, які визначає частина 1 статті 31 Закону № 922. Такі дії слід аргументувати в ЕСЗ.

Зі свого боку учасник процедури закупівлі, ТП якого замовник відхилив, може звернутися з вимогою надати додаткову інформацію про причини:

Фахівець з публічних закупівель — 2022 ✔️ПРОКАЧАТИ СЕБЕ

  • невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації;
  • його невідповідності кваліфікаційним критеріям

    (ч. 3 ст. 31 Закону № 922).

У цій ситуації звернення учасника за змістом не відповідає наведеній нормі. Якщо учасник вважає ухвалене рішення або бездіяльність замовника такими, що не відповідають вимогам законодавства, він має оскаржувати їх до Колегії АМКУ у порядку, який визначає стаття 18 Закону № 922.

Замовник у будь-якому разі зобов’язаний надати відповідь на звернення учасника у строк не пізніше ніж через п’ять днів з дня, коли таке звернення надійшло через ЕСЗ.

Як діяти, щоб виправити ситуацію, якщо замовник справді виявив, що допустив порушення під час розгляду ТП учасника? Наприклад, неправильно визначив підставу для відхилення, не дотримав порядку розгляду ТП. За таких обставин замовник може відмінити тендер на підставі, яка визначена у частині 1 статті 32 Закону № 922 — у разі неможливості усунути порушення, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути.

Практика закупівель — 2022: бліц-відповіді на запитання уповноважених осіб

Чи можна виправляти рішення про відхилення ТП на вимогу учасника

ВЗЯТИ УЧАСТЬ

Зважте: якщо замовник вже опублікував рішення про визначення переможця процедури закупівлі, то можливості скасувати своє рішення про відхилення ТП учасника або визнання учасника переможцем він не матиме.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5525

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
821

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5771

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4373