Ненадання копії аналогічного договору: чи діє правило «24 годин»

662

Запитання

В тендерні документації вимагали надання довідки про виконання аналогічного договору та копію аналогічного договору. Учасник надав довідку, але не надав копію аналогічного договору. Чи можна надіслати учаснику повідомлення на виправлення помилки протягом 24 годин і дозавантажити аналогічний договір, який зазначений в довідці?

Відповідь


Так. Має.

Відповідно до частини 16 статті 29 Закону № 922, якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що:

  • подані учасником у тендерній пропозиції; та/або
  • подання яких вимагалось тендерною документацією, — він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Які невідповідності може виправити учасник протягом 24 годин

Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах:

  1. Що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону;
  2. На підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

Отже, замовник має дотримати цієї норми Закону № 922 і дати право учаснику протягом 24 годин на виправлення помилок в документах, що підтверджують його кваліфікаційним критеріям. А оскільки закон передбачає такий обов’язок як щодо поданих документів, так і щодо тих, які вимагали умови ТД, то замовник оприлюднює повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в ЕСЗ. У ньому й зазначає вимогу до учасника дозавантажити копію аналогічного договору.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5525

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
819

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5770

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4371