Відміна плану та звіту про закупівлю

702

Запитання

Чи можна відмінити план закупівлі та звіт по плану?

Відповідь

Із запитання не зрозуміло, чому у замовника виникла потреба відмінити звіт?

Якщо зменшили фінансування чи вже відсутня потреба у запланованому предметі закупівлі, то замовник може внести зміни до плану, приміром, обнулити такий рядок плану.

Планування закупівель замовник здійснює на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включають до річного плану закупівель, на основі якого й здійснюється відповідні закупівлі. Планування закупівель є динамічним та безперервним процесом, що здійснюється замовниками протягом року. Замовник вносить до річного плану закупівель інформацію про кожну заплановану закупівлю лише перед проведенням відповідної закупівлі.

Відміна закупівлі та визнання торгів такими, що не відбулися

Якщо ж замовник уклав договір без застосування ЕСЗ і розірвав його, то вносити інформацію про відміну до річного плану не потрібно.

У листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 Мінекономіки роз’яснило, що внесення інформації до річного плану не потребує коригування за результатами здійснення такої закупівлі, у тому числі, у разі якщо така закупівля була відмінена, або її визнано такою, що не відбулась відповідно до вимог Закону та/або за результатами її проведення не було укладено договір про закупівлю.

Якщо замовник під час закупівлі не використовує ЕСЗ, Закон про публічні закупівлі зобов’язує замовника оприлюднити в ЕСЗ, окрім річного плану, лише звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Натомість Закон не містить вимог до замовника звітувати про результати виконання/розірвання такого договору.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
819