Відображення формальної помилки у тендерній документації

358

Запитання

Як відобразити у тендерній документації опис та приклад формальної помилки?

Відповідь

В Законі № 922 не вказано в якій саме частині тендерної документації потрібно вказати згадані параметри. Тому, кожний замовник обирає найзручніший для себе спосіб, хоча деякі експерти і вважають, що краще їх розмістити у таких розділах або додатках:

  • інструкція щодо підготовки тендерної пропозиції;
  • оцінка тендерної пропозиції.

В цьому випадку, багато чого залежить від виду закупівель та від того, що саме є предметом таких закупівель.

⚡️ Електронна тендерна документація — нові вимоги діють з грудня 2020

Частково описи та приклади наведені вище. Так, для опису доцільно використати приписи Переліку № 710, а приклади виділити в окрему інформацію. Це можна зробити, як у табличній формі (наприклад, з одного боку (в одній графі) розмістити пункт з Переліку № 710, а з іншого боку (в сусідній графі) розмістити приклад), або виділити жирним опис, а потім курсивом — виділити приклад.

Наприклад, у п.1 Переліку № 710 вказано, що є формальною помилкою уживання великої літери. Тоді, у тендерній документації можна написати так: «Документ, що наданий учасником процедури закупівлі, що містить помилку в частині уживання великої літери, або використання замість неї прописної - є формальною помилкою та не є підставою для відхилення тендерної пропозиції. Наприклад: якщо учасник замість «ТОВ «УЧАСНИК-21» написав «ТОВ «Учасник-21», або якщо замість предмету закупівлі «бензин А95» вказав: «Бензин А95», такі дії є - формальною помилкою».

✔️ Які помилки зараховувати до формальних — перелік від Мінекономіки

Якщо такі формальні помилки та їхній опис не буде описано в тендерній документації, це може стати підставою для серйозних проблем. Так, Держаудитслужба може наполягати на тому, що замовником неправомірно не було відхилено пропозицію учасника.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5522

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5768

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4369