Відкриття конвертів з ціновими пропозиціями до 50 тис. грн

352

Запитання

Чи може постачальник вимагати, щоб при закупівлі за прямим договором до 50 тис. грн конверт з ціновою пропозицією відкривали у його присутності?

Відповідь

Закупівлі до 50 тисяч: як планувати і звітувати

Замовники здійснюють публічні закупівлі керуючись Законом № 922, який чітко регламентує порядок проведення процедури закупівлі та спрощеної закупівель.

Натомість для закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, у Законі лише декілька норм. Частина 3 статті 3 Закону № 922 регулює ключові з них: у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник:

Отже, Закон про публічні закупівлі не містить окремих норм, які регулюють відбір постачальника, розгляд його цінової пропозиції та процес укладення прямого договору між замовником та постачальником. У такій ситуації сторони керуються загальними нормами Цивільного та Господарського кодексів (ГК) України. Зокрема, нормами глави 20 ГК: сторони можуть визначати порядок дій і зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли вони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5525

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
820

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5770

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4371