Компаніям, пов’язаним з РФ та РБ, заборонено приймати участь у публічних закупівлях

Заступниця Голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа повідомила, що 12 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про заборону здійснення публічних закупівель у компаніях, які пов’язані з Російською Федерацією, Республікою Білорусь та резидентами цих країн.

Як відомо, у серпні 2022 року Верховна Рада України делегувала Кабінету Міністрів України право визначати особливості здійснення публічних закупівель на час дії правового режиму воєнного стану. Відповідні зміни були внесені до Закону України «Про публічні закупівлі».

«В системі закупівель працюють понад 35 тисяч державних та комунальних органів влади та підприємств, які купують товари і послуги. На жаль, не всі звернули увагу чи змогли уникнути закупівель у компаній, пов’язаних з Росією та Білоруссю. За оцінками аналітиків проекту «YouControl», протягом березня-липня 2022 року компанії, які мають у своїй структурі власності учасників чи бенефіціарів із Росії та Білорусі стали переможцями тендерів на суму 151 млн грн», - розповіла Роксолана Підласа.

Заступниця Голови Комітету наголосила, що відтепер державним замовникам (органам влади, установам та підприємствам) буде заборонено здійснювати закупівлі у постачальників, які пов’язані з РФ чи Білоруссю. Мова йде про державні компанії, юридичних та фізичних осіб, які зареєстровані у Росії та Білорусі, а також про юридичних осіб, де кінцевими бенефіціарними власниками є резиденти РФ і РБ.

Крім того, забороняється закупівля товарів походження з Росії і Білорусії.

Роксолана Підласа наголосила, що жодна українська гривня не повинна бути використана для фінансування російської агресії проти України.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

 

 

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація 👇

Зареєструватися

Статті за темою

Усі статті за темою

Тимчасово окуповані території: перелік

У консультації розглянемо, хто та як затверджує перелік тимчасово окупованих територій (далі – ТОТ) та території бойових дій. А також — як закуповувати замовнику, який перебуває на ТОТ
282

Прямий договір у воєнний час за Постановою № 1178

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
55229

Види закупівель 2024

Кожен закупівельник постає перед вибором виду закупівлі. Розглянемо, від чого відштовхуватися на час воєнного стану та як діяти, щоб закупити без порушень
22377

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді